Наши странци

25/05/2015

Дарко Димитриевски ја продолжува својата кариера во Унгарија

Македонскиот ракометен интернационалец Дарко Димитриевски ја продолжува својата кариера во Унгарија, во редовите на Чургу. Од редовите на шпанскиот Адемар Леон, каде што настапуваше оваа сезона […]
25/05/2015

Јоновски ја заврши својата авантура во Шпанија

Македонскиот репрезентативец Аце Јоноски ја заврши својата авантура во Шпанија, по одигрување на последниот натпревар во дресот на својот клуб Лa Риоха која што славеше со […]
23/05/2015

(Видео) Георгиевски во Топ 5 погодоци на колото

Македонскиоте репрезентативец Гоце Георгиевски, кој пред некој ден го продолжи својот договор со Тулуз, се најде во Топ 5 најдобри погодоци на колото, во француското првенство. […]
12/05/2015

(Видео) Ремек дело на Дејан Манасков

Нашиот репрезентативец, левото крило на екипата на Вецлар, Дејан Манасков е во одлична форма оваа сезона. Прикажа одлична игра на репрезентативен план во дуелот против Франција, […]
22/04/2015

Стојчевски постигна 9 погодоци, но сепак недоволни за полуфинале

Македонскиот интернационалец Никола Стојчевски одигра уште една блескава партија во шведскиот Редбергслидс, во која постигна 9 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат и […]
29/03/2015

Гоце Георгиевски до крајот на сезоната во Тулуз

Гоце Георгиевски веќе извесно време беше во потрага по својот нов клуб, а ова попладне „Македонски спорт“ ексклузивно информираше дека стандардниот македонски репрезентативец кариерата ќе ја […]