Наши странци

30/06/2018

Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е избран за најдобар ракометар на Веспрем за изминатата сезона. Во анкетата во која учествуваше целиот тим и навивачите, Манасков ги собра […]
28/05/2018

Даскаловски ја продолжува својата кариера во Франција

Македонскиот репрезентативен голман, Златко Даскалоски од Романија летово се сели во Франција. Даскалоски во изминатите 4 години беше на голот на Темишвар, а од следната сезона […]
19/05/2018

Диви замина кај Јоноски во Ратинген

Петар Ангелов – Диви својата кариера ќе ја продолжи во третолигашката екипа Ратинген во Германија. Екипа со која потпиша двегодишен договор, екипа во која игра репрезентативниот […]
14/05/2018

Манасков одличен, Веспрем поразен!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков одигра одличен натпревар во дресот на Веспрем, во кој загубија од Пик Сегед со 32:28 на отворањето од финалната серија во унгарскиот […]
12/05/2018

(Видео) Лазаров со двоен целепин во Франција!

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра одличен натпревар против Иври во Француското првеснтво, кој неговиот Нант го доби со 31:22. Лазаров беше прв стрелец со […]
10/05/2018

(Видео) Никола Костески со атрактивен гол на тренинг

Десното крило Никола Костески, oткако си замина од Металург во турскиот тим Селка Ескисехир, остана некако бледа сенка во домашната ракометна јавност. Но, Костески игра одлични […]