Седмерец

05/10/2014

Иднината на машката ракометна репрезентација

Знаете дека за неколку месеци се игра Светското првенство во ракомет за мажи во Катар? Знам дека знаете, јас само да ве потсетам. Меѓу другите земји, […]
01/10/2014

Да ги исфрлиме сељачизмот и парите од ракометот

Ракометното дерби ‘Вардар vs Металург’ гледано низ мојте очи … Добивме Македонското дерби да биде дерби и во Европа, нешто на кое сите се израдувавме и […]
01/10/2014

ДЕРБИ? СПЕКТАКЛ?… хмммм

Морам да кажам… затоа што ниту еден медиум нема да напише… Пред вратите бевме повеќе од еден час порано. Кога ја видов организаторската инка каде публиката […]
01/10/2014

Ти си Вардар наша најголема радост

Поминаа неколку дена. Емоциите спласнаа. Се оладија главите. Болката не престанува. Страста за Вардар не умира! 26ти Април ќе остане запаметен како историски ден за Вардар […]