Новости

14/04/2016

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2018

Ракометната репрезентација на Македонија ќе биде дел од четвртата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Хрватска, по денешната ждрепка во Дубровник, каде ќе си […]
14/04/2016

Младинците против Данска, Норвешка и Холандија

Македонската младинска ракометна репрезентација вчера ги дозна противниците во групата за Европското првенство во Данска кое ќе се игра меѓу 28-ми Јули и 7-ми Август годинава. […]
13/04/2016

Маркудов: Имаме добра и квалитетна репрезентација

Младинската репрезентација на Македонија на квалификацискиот турнир што се одржа изминатиот викенд во Шафхаузен успеа да обезбеди учество на ЕП во Данска што ќе се одржи […]
12/04/2016

РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет со поддршка за Мукаетов!

Ракометните клубови РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет преку соопштение до јавноста ја искажаа отворено поддршката на претседателот на РФМ, Живко Мукаетов. По неговата […]
12/04/2016

Дaрко Стојковски e играч на неделата (28.03.2016 – 03.04.2016)

Ракометарот на РК Металург 2, Дaрко Стојковски на последниот натпревар од првата фаза од ВИП Супер лигата, против екипата на Работнички, прикажа одлична игра каде беше […]
11/04/2016

Ања Алтхаус во Топ 5 погодоци

Ракометарките на Вардар иако доживеаја пораз од Ларвик од 28:26, трета година по ред ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Германката Ања Алтхаус […]