Новости

22/04/2016

Бодовите останаа во Автокоманда: ЖРК Металург подобар од ЖРК Вардар Јуниор

Денес во Автокоманда се одигра дерби натпреварот од второто коло од плејоф фазата во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Бодовите […]
22/04/2016

Мајса Песоа од следната сезона во ЖРК Вардар

Екипата на ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде посилна за Мајса Песоа (31), бразилска голманка, со која потпиша двегодишен договор и ќе остане најмалку до […]
22/04/2016

Нова пресметка помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес продолжуваат натпреварите од завршницата во ВИП женската Супер лига. Во натпревар од второто коло од плејофот, во Автокоманда на домашен терен екипата на ЖРК Металург […]
22/04/2016

(Видео) Георгиевски во Топ 5 погодоци во францускиот шампионат

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски од натпревар во натпревар ја потврдува неговата одлична форма оваа сезона, што со право е еден од најдорбите играчи во Тулуз. Потврда […]
21/04/2016

Гонзалес и Стоилов едногласни: Одбраната ќе го одлучи победникот!

На денешната прес конференција на РК Вардар за саботниот натпревар против Веспрем, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампионите своја изјава дадоа тренерот Раул […]
19/04/2016

Најава на второто коло од плејоф фазата

Со натпреварот кој се одигра помеѓу екипите на Вардар и Работнички започна второто коло од плејоф фазата. Екипата на Вардар дојде до својата втора победа, а […]