Новости

31/01/2016
Print

Кој потфрли, а кој одигра на ниво?

За да се оди напред, не смее да се затвораат очите пред проблемите. За се во животот, па и за ракометната селекција. РФМ и стручниот штаб […]
31/01/2016
makedonska_reprezentacija

Македонија против Тунис, Чиле и Полска до Рио

Со завршувањето на шампионатот на Африка, пополнета е групата за олимписките квалификации во која ќе игра и македонската ракометна репрезентација. Тоа е репрезентацијата на Тунис, која […]
27/01/2016
obrvan_ivica1

Обван: Белорусија е незгодна репрезентација, Кузмановски се враќа!

Младиот Филип Кузмановски после повредата на натпреварот со Норвешка тренираше со репрезентативците, со што се очекува на денешниот натпревар да заигра против Белорусија. „Многу играчи се […]
26/01/2016
Print

Добра игра, но повторно за малку

Во спортот за да успееш потребни се два фактори, желбата и квалитет за успех. Желба дефинитивно имаме тоа е неизмерно, но дали имаме квалитет е тоа […]
25/01/2016
filip-mirkulovski-macedonia

(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Македонскиот репрезентативец, Филип Мирколовски одигра една феноменална партија на денешниот натпревар против Норвешка. Натпревар во кој одигра одлично во одбраната, каде врз него беа неколку пати […]
25/01/2016
obrvan_ivica1

Обрван: Ремито е добар резултат, иако жалам што не победивме

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван изрази задоволство по второто реми на нашата репрезентација на шампионатот, овојпат против репрезентацијата на Норвешка, која беше фаворит во овој […]