Новости

22/04/2016

Куп на Македонија: Распоред на натпревари

Викендов ќе се одиграат четвртфиналните натпревари од Купот на Македонија. Овој викенд имаме богата ракометна програма, а веќе утре на програмата се натпревари од 3 групи. […]
22/04/2016

Бодовите останаа во Автокоманда: ЖРК Металург подобар од ЖРК Вардар Јуниор

Денес во Автокоманда се одигра дерби натпреварот од второто коло од плејоф фазата во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Бодовите […]
22/04/2016

Мајса Песоа од следната сезона во ЖРК Вардар

Екипата на ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде посилна за Мајса Песоа (31), бразилска голманка, со која потпиша двегодишен договор и ќе остане најмалку до […]
22/04/2016

Нова пресметка помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес продолжуваат натпреварите од завршницата во ВИП женската Супер лига. Во натпревар од второто коло од плејофот, во Автокоманда на домашен терен екипата на ЖРК Металург […]
22/04/2016

(Видео) Георгиевски во Топ 5 погодоци во францускиот шампионат

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски од натпревар во натпревар ја потврдува неговата одлична форма оваа сезона, што со право е еден од најдорбите играчи во Тулуз. Потврда […]
21/04/2016

Гонзалес и Стоилов едногласни: Одбраната ќе го одлучи победникот!

На денешната прес конференција на РК Вардар за саботниот натпревар против Веспрем, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампионите своја изјава дадоа тренерот Раул […]