Новости

05/06/2016

Ракометарките против Хрватска ги завршуваат квалификациите

Нашите репрезентативки вечерва во Риека, против репрезентацијата на Хрваткса ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за ЕП кое ќе се одржи кон крајот на годинава […]
02/06/2016

Ракометарките ја пречекуваат репрезентацијата на Црна Гора

Денес од 18:00 часот женската ракометна репрезентација на Македонија во СРЦ „Кале“, ќе ја пречека репрезентацијата на Црна Гора во рамките од квалификациите за ЕП 2016 […]
31/05/2016

Заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига

Денеска со одигрувањето на трите натпревари од послетното 10-то коло од плејофот заврши сезоната во ракометната ВИП Супер лига. Екипите на Вардар, Металург и Охрид очекувано […]
29/05/2016

Червар го дополни списокот со уште пет ракометари

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, по објавувањето на списокот од 28 ракометари за баражот за СП против Чешка, ги објави и имињата на […]
28/05/2016

Кире Лазаров е најдобар десен бек во Лигата на шампиони

Кире Лазаров е единствениот претставник на македонскиот ракомет во идеалниот тим на Лигата на шампиони за оваа сезона, која ќе кулминира викендов со завршниот турнир во […]
26/05/2016

Дејан Манасков потпиша за Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е нов ракометар на Рајн Некар Левен, објави попладнево лидерот на табелата во германскиот шампионат. Манасков ги поминал лекарските прегледи во Манхајм, […]