Новости

16/02/2016
pirati-metalurg-615x400

Контролен натпревар на РК Металург пред стартот на пролетната полусезона!

Пред стартот на пролетниот дел од сезоната во ВИП машката Супер лига, ракометарите на Металург утре ќе одиграат пријателски натпревар против екипа од Косово. Овој натпревар […]
16/02/2016
Buducnost-zrkVardar

Вардарки гостуваат кај ЦСМ Букурешт

Ракометарките на ЖРК Вардар денес од 18:00 часот гостуваат кај ЦСМ Букурешт, во рамките од 4-то коло од втората фаза во Лигата на шампионите. Екипа кој […]
14/02/2016
nikola-mitrevski-benfika

Митревски ја однесе Бенфика во 1/4 финалето од Челинџ Купот

Нашиот репезентативен голман, Никола Митревски имаше одлична партија против грчкиот Филипос, каде во првиот натпревар против грчката екипа забележа неверојатни 25 одбрани и ја однесе Бенфика […]
13/02/2016
pribak-besikas

Прибак продолжува со одлични партии во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува со своите одлични партии во Бешикташ. Денес со својот клуб играа против големиот фаворит Веспрем во рамките од Лигата на шампионите, […]
12/02/2016
darko-dimitrievski

Дарко Димитриевски: Нашата репрезентација е како Монтевидео

Дарко Димитриевски еден од најомилените ракометари помеѓу Велешани и интернационалец уште од мали нозе. Роден е на 16.05.1993 во Велес. Игра на позиција лев бек и […]
11/02/2016
vardar_15

Вардар се враќа поразен, можеше подобро!

Вардар се враќа поразен од Германија, во натпревар каде избраниците на Раул Гонзалес не успеа да издвојат позитивен резултат против Рајн Некар. Натпревар во кој ракометарите […]