Новости

26/02/2016
metalurg_timeout

РК Металург со победа и во вториот контролен натпревар

Екипата на Металург извојува уште една победа во вториот контролен натпревар во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната. По победата во првиот контролен меч […]
26/02/2016
Buducnost-zrkVardar

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Савехоф

Денес од 19:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Савехоф, во рамкитe oд последното кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
26/02/2016
timeоut-zrk-vardar

ЖРК Вардар гостува кај Савехоф

Ракометарките на ЖРК Вардар по големата победа над европскиот шампион Будуќност, денес ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на гостувањето во Шведска, против екипата […]
25/02/2016
igor_karacik

РК Вардар без Карачиќ против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар викендов го играат можеби и најзначајниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Противник на вардарци е екипата на Пик Сегед од Унгарија. Вардар […]
25/02/2016
sime_simovski

Квалификации за ЕП 2016: Македонија ослабена за двомечот со Словенија!

Женската ракометна репрезентација на Македонија на 10 Март на гостински терен во Марибор, Словенија ќе го одигра првиот од двата натпревари од квалификациите за ЕП 2016 […]
24/02/2016
2514-ehfcl-metalurg-motor-2572

Јовиќ нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација

На денешната седница на Управниот Одбор на Ракометната федерација на Македонија, Александар Јовиќ беше назначен за нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација. Јовиќ иако беше […]