Новости

27/04/2018

Гонзалес: Ќе биде тешко, но мора да го искористиме домашниот терен!

Ракометарите на РК Вардар во недела го игра својот последен натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите, против германскиот великан Кил кој пристигна во Скопје […]
17/04/2018

ЖРК Вардар против Ростов Дон до финалето!

На денешната ждрепка од Лигата на шампионите, ЖРК Вардар ја доби екипата на Ростов Дон за противник во полуфиналето. Екипа која за првпат ќе игра на […]
15/04/2018

Вардар против ППД Загреб за одбрана на титулата во СЕХА

Вечерва, ракометарите на Вардар ќе имаат шанса да станат вториот тим во регионалното натпреварување кој успеал две години по ред да го подигне пехарот, по Веспрем. […]
14/04/2018

ЖРК Вардар се пласира на Ф4 турнирот во Будимпешта!

Ракометарките на ЖРК Вардар вечерва го заверија местото помеѓу најдобрите 4-ри екипи во Лигата на шампионите, победувајќи го Митјиланд со убедливо 32:25. Во последниот натпревар пред […]
14/04/2018

Вардарки против Митјиланд се збогуваат со СЦ „Јане Сандански“

Денес, ракометарките на ЖРК Вардар за последен пат ќе истрчаат пред скопската публика во актуелниот состав против Митјиланд во рамките од реванш 1/4 финалниот натпревар. Вардарки […]
13/04/2018

Вардар убедливо против Брест за 6-то финале во СЕХА!

Ракометарите на Вардар очекувано убедливо го совлада Мешков Брест со 33:24 на завршниот турнир од СЕХА лигата, што се одржува во СЦ „Јане Сандански“. Разликата во […]