Новости

06/03/2016

Прибак: Патот до врвот е трнлив, но погледот одозгора е најубав!

Немања Пибак роден на 26 март 1984 година во Белград. Својата кариера ја започнува во 2003 година, во тогашен Југочетал Железничар и тамо останува три сезони […]
05/03/2016

РК Вардар го пречекува Монпелје во последното коло од групната фаза

Ракометарите на Вардар денес го играат последниот натпревар од групната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионите. Овој пат во улога на домаќин, во СЦ ,,Јане […]
05/03/2016

Куп на Македонија: ЖРК Металург ја пречекува екипата на ЖРК Жито Прилеп!

Денес продолжуваат четвртфиналните натпревари од натпреварувањето во Купот на Македонија во женска конкуренција. На програмата денес се три натпревари, екипата на ЖРК Металург на домашен терен […]
02/03/2016

Браќата Василевски го засилија РК Тинекс Пролет, Трајковски нов голман на РК Охрид!

Раководството на РК Тинекс Пролет се одлучи за уште две засилувања, откако потпиша со искусниот Мите Стоилов. Браќата Филип и Александар Василевски се новите имиња во […]
02/03/2016

Симовски со млади сили против Словенија!

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија,  Симе Симовски го објави конечниот список за подготовките за дуелите против репрезентацијата на Словенија. На овој список се најдоа […]
02/03/2016

РК Металург на подготовки во Хрватска!

Ракометарите на РК Металург вчера заминаа на десетдневни подготовки во Пореч, Хрватска каде што ќе одигра и неколку пријателски натпревари, од кои веќе првата во петок […]