Новости

10/03/2016
makedonija_rakomet

Гакидова: Ќе дадеме се од себе, па зошто да не изненадиме?!

Нашата женска сениорска репрезентација денес го игра првиот натпревар од двата против репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификациите за ЕП во Шведска. Првиот натпревар, нашите […]
09/03/2016
seniorska_reprezentacija

Македонките утре ќе им се спротистават на Словенија

Македонската женска ракометна репрезентација утре ќе гостува во Марибор од 17:30 часот, каде ќе проба да и се спротистави на репрезентацијата на Словенија, предводена од поранешниот […]
08/03/2016
obrvan_ivica1

Обрван го објави поширокиот список за олимписките квалификации

Селекторот на Македонската машка сениорска ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за Квалификациите за ЛОИ што ќе […]
07/03/2016
vardar_vs_wisla_ploc

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

ЕХФ ги објави термините за двата 1/8 натпревари во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Висла Плок. Висла Плок : Вардар (16-ти Март, 18:30 часот) Вардар […]
06/03/2016
pribak-makedonija

Прибак: Патот до врвот е трнлив, но погледот одозгора е најубав!

Немања Пибак роден на 26 март 1984 година во Белград. Својата кариера ја започнува во 2003 година, во тогашен Југочетал Железничар и тамо останува три сезони […]
05/03/2016
abutovic_vardar

РК Вардар го пречекува Монпелје во последното коло од групната фаза

Ракометарите на Вардар денес го играат последниот натпревар од групната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионите. Овој пат во улога на домаќин, во СЦ ,,Јане […]