Новости

12/03/2016
seniorska_reprezentacija

Ракометарките покажаа квалитет против Словенија

По лошиот натпревар во Марибор, кога репрезентацијата на Словенија не совлада со убедливи 35:17, денес на теренот гледавме една друга македонска репрезентација. Репрезентација која им парираше […]
12/03/2016
DSC_0769-938x535

Николиќ: Ќе се потрудиме да го поправиме впечатокот!

Репрезентацијата на Македонија, вечерва со почеток во 20 часот во СРЦ ,,Кале“ ќе се сретне со репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификацискиот циклус за пласман […]
12/03/2016
natasa_antik

Измена во составот на Македонија: Ладева на местото на искусната Антиќ!!!

Вечерва во СРЦ ,,Кале“, нашата женска репрезентација ќе го одигра вториот дуел против репрезентацијата на Словенија која во првиот натпревар катастрофално не порази со високи 35:17. […]
12/03/2016
medali-938x535

РК Радовиш и РК Работнички со победи ја отворија пролетната полусезона

Екипите на Радовиш и Работнички остварија победи на отварањето на вториот дел од сезоната од ВИП машката Супер лига. Тимот на Радовиш, на домашен терен успеа […]
11/03/2016
12074527_10204870588711912_175157179975913948_n

Денес стартува пролетната полусезона од ВИП Супер лигата

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург 2 кој ќе се одигра денес, започнува вториот дел – пролетната полусезона од машката ВИП Супер […]
10/03/2016
slovenija-makedonija-zeni-rakomet-615x400

Очекуван пораз со неочекувано лоша игра!

Нашата женска сениорска репрезентација беше високо поразна на денешниот натпревар против Словенија што се одигра во Марибор со резултат 35:17 (18:8). Уште на самиот старт на […]