Новости

14/09/2016

Металург против Мешков Брест по први бодови во СЕХА лигата

Македонскиот вицешампион Металург денес од 17:00 часот ќе има нова шанса за освојување на први бодови во рамките од СЕХА лигата, против белорускиот шампион, екипата на […]
13/09/2016

Вардар денес го пречекува добро познатиот ривал ППД Загреб

По само два дена по одличната игра и убедливиот триумф над силниот Веспрем, ракометарите на Вардар попладнево од 17:45 часот во СЦ „Јане Сандански“ ги чека […]
13/09/2016

Бенфика ја победи Мадеира, Митревски најдобар во клучните моменти

Во второто коло од Португалскиот шампионат, екипата на Бенфика ја совлада Мадеира (27-20), во моментите кога се кршеше резултатот на сцена стапи репрезентативниот голман Никола Митревски, […]
09/09/2016

Возбудлив почеток на СЕХА лигата

Деновиве бевме сведоци на неколку дерби натпревари во СЕХА лигата. Во хрватското дерби ППД Загреб го совлада Нексе 28:22, Горење Велење загуби на домашен терен минимално […]
09/09/2016

Металург 2 се враќа во Супер лигата

Екипата на Металург 2 го задржа суперлигашкиот статус, откако вчера во бараж натпреварот убедливо ја победи екипата на Преспа со резултат 31:24. Вториот тим на Металург […]
05/09/2016

Червар: Вардар е фаворит, но ние ќе пружиме силен отпор!

На денешната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против РК Вардар, тренерот на РК Металург, Лино Червар ја префрли фаворитската улога кај „црвено-црните“ и видно задоволен […]