Новости

03/11/2016

Филип Талески во Топ 5 млади ракометари во ЛШ 2016/17

Денеска ЕХФ му додели уште едно признание на капитенот на Металург, Филип Талески со кое го смести меѓу 5-те млади ракометари во Лигата на шампионите, рангирајќи […]
02/11/2016

Македонија против Украина ги започнува квалификациите за ЕП Хрватска 2018

Македонската ракометна репрезентација вечерва против репрезентацијата на Украина, ги започнува квалификациите за Европското првенство во Хрватска 2018 година. Циклус на квалификации во кој Македонија ќе биде […]
25/10/2016

Червар го скрати списокот на 21 ракометар

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави скратениот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Првиот […]
21/10/2016

Червар го објави поширокиот список за квалификациите на ЕП 2018 во Хрватска

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Список […]
18/10/2016

Металург поразен се враќа од Словенија

Ракометарите на Металург загубија од екипата на Горење со 23:18, во рамките од 7-то коло во СЕХА лигата. „Плаво-белите“ го доживеја 5-тиот пораз оваа сезона, по […]
17/10/2016

Видео: Дарко Арсиќ со двете најдобри одбрани на колото

Херојот на Металург, Дарко Арсиќ по феноменалнаата партија во саботата против Ла Риоха, сосема заслужено се најде во Топ 5 одбрани во Лигата на Шампионите. Дарко […]