Новости

21/03/2016

Играч на неделата (14.03.2016 – 20.03.2016)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]
21/03/2016

Македонија ,,се сопна“ на патот до Русија

Женската ракометна репрезентација до 20 години изминативе 3 дена беше дел од квалификациите за СП што ќе се одржи во Русија годинава. На овој квалификациски турнир […]
20/03/2016

Преглед на 16-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од  16-тото коло од ВИП машката Супер лига. Иако се наближува крајот на првата фаза, во ова 16-то коло следевме 5 возбудливи […]
20/03/2016

Познати термини за натпреварите во Гдањск

Сениорската машка репрезентација на Македонија во периодот од 8-ми до 10-ти Април 2016, ќе настапи на квалификацискиот турнир за ОИ во Рио. Познати се термините за […]
20/03/2016

Ласко Андоновски е играч на неделата (07.03.2016 – 13.03.2016)

Ракометарот на РК Тинекс Пролет, Ласко Андоновски одигра одлична партија на натпреварот против екипата на Вардар Јуниор, која ја круниса со победа. На овој натпревар, Андоновски […]
17/03/2016

У20: Македонија стартува против репрезентацијата на Израел

Нашата младинска репрезентација (У20) од утре па се до недела ќе биде дел од квалификацискиот турнир на кој учество земаат 4 репрезентации. Покрај нашата репрезентација и […]