Новости

27/03/2016
hoggas-malik-rk-ohrid

Малик Хогас е играч на неделата (14.03.2016 – 20.03.2016)

Ракометарот на РК Охрид, интернационалецот Малик Хогас одигра одлична партија на натпреварот против екипата на РК Прилеп, која ја круниса со победа. На овој натпревар, Малик […]
27/03/2016
petar_angelov_qatar

Диви се повлекува од репрезентацијата

Голманот на Вардар Петар Ангелов објави дека се повлекува од ракометната репрезентација и им посака успех на нашите репрезентативци на Олимписки квалификации во Гдањск. Легедарниот Диви […]
27/03/2016
vardar_rajn_nekar

Вардар низ „иглени уши“ во 1/4 финале

Во тежок, изедначен и крајно неизвесен дуел, Вардар ја совлада екипата на Висла Плок и по трет последователен пат, се пласираше меѓу најдобрите 8 екипи во […]
27/03/2016
sternik_vardar

(Видео) Одбрана на Штербик, која ќе се памти!

Вардар на вчерашниот натпревар против екипата на Висла Плок славеше минимално со 25:24. Натпревар во кој Арпад Штербик беше одличен на голот, особено во клучните моменти […]
26/03/2016
metalurg_vs_elverim

Металург продолжува победнички

Ракометарите на Металург дојдоа до својата 17-та победа оваа сезона, откако денес на домашен терен ја совладаа екипата на Прилеп 28:22 (15:10). Екипата на Прилеп се […]
26/03/2016
stoilov_stojance

Стоилов: Публиката во Скопје секогаш ни дава мотив повеќе

Вечерва, ракометарите на Вардар ја играат реванш средбата од осминафиналето од елитната Лига на шампиони против екипата на Висла Плоцк. Првиот натпревар помеѓу овие две екипи […]