Новости

29/06/2016

Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург

Македонската репрезентативка, Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург и во иднина ќе ги брани боите на романската екипа Данубиус Галаци, со кој потпиша едногодишен договор со […]
29/06/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт Android телефон

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa Android aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. iOS апликацијата може да ја симнете […]
28/06/2016

Јовиќ го објави поширокиот список за престојното ЕП во Данска

Селекторот Александар Јовиќ го објави поширокиот списокот од 22 ракометари, со кои ќе ги започне подготовките за престојното ЕП во Данска кое започнува од 28-ми јули, […]
28/06/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт iPhone

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa iOS aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. Android апликација, наскоро!
27/06/2016

Вардар го избегна ПСЖ, а Металург екипата на Холстебро

Во рангирањето на ЕХФ, екипата на Вардар се најде во третиот шешир заедно со екипата на ПСЖ, а ракометарите на Металург се најде во вториот шешир […]
24/06/2016

Ракометарките ги добија противниците за квалификациите за СП 2017

Македонската женска репрезентаија денес ги доби своите противници за кфалифиакциите за СП 2017 во Германија. Ракометарките се дел од групата 3, заедно со репрезентациите на Австрија, […]