Новости

27/07/2016

Младинците против Норвешка го отвараат ЕП во Данска

Младинската репрезентација на Македонија утре против Норвешка го започнува настапот на ЕП во Данска за ракометари до 20 години. Младите репрезентативци денеска пристигнаа во Колдинг и […]
27/07/2016

Стојанче Стоилов е новиот капитен на РК Вардар

На денешниот прв тренинг на РК Вардар во рамките од стартот на подготовките за новата сезона, беше соопштено дека македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов е новиот капитен […]
17/07/2016

Најавите се реализираа – Дрогришки го засили Металург

Најавите на Лино Червар и раководството на Металург дека годинава тимот, како никогаш досега речиси целосно ќе се потпре на македонски ракометари, продолжуваат да се остваруваат. […]
02/07/2016

ЖРК Вардар доби лесна група во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар добија најлесна група на хартија, каде во новата сезона во Лигата на шампионите ќе игра против рускиот шампион Астраханочка, унгарскиот вицешампион ФТЦ […]
02/07/2016

РК Вардар во група со шампионот Киелце

Во новата сезона од Лигата на шампионите, Вардар ќе игра во групата Б во која ќе има четири исти противници од лани – актуелниот европски првак […]
02/07/2016

Металург во тешка група!

Металург немаше многу среќа и се падна во групата Ц, која е исклучително тешка и непредвидлива. Во нашата група се екипи кои имаат голема традиција на […]