Новости

11/05/2018

(Видео) Лејно и Суслина меѓу 15-те најдобри одбрани во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави 15-те најдобри одбрани во Лигата на шампиони во женска конкуренција. Голманките на Вардар, Ина Суслина и Амандин Лејно се при […]
11/05/2018

(Видео) Топ 15 погодоци во сезоната 2017/18 во ЛШ!

Во очекување на завршниот турнир во Будимпешта овој викенд, Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) направи компилација од најдобрите 15 гола од тековната сезона во Лигата на шампионите […]
10/05/2018

(Видео) Никола Костески со атрактивен гол на тренинг

Десното крило Никола Костески, oткако си замина од Металург во турскиот тим Селка Ескисехир, остана некако бледа сенка во домашната ракометна јавност. Но, Костески игра одлични […]
10/05/2018

Наташа Антиќ ја продолжува својата кариера во Шведска

Голманот на Македонската женска репрезентација, Наташа Антиќ својата кариера ќе ја продолжи во екипата на Скара ХФ од Шведска, со која потпишаа едногодишен договор. Антиќ во […]
10/05/2018

Македонската репрезентација ги дозна противниците за Медитеранските игри

Македонската репрезентација во машка и женска конкуренција ги дозна имињата на своите ривали во групната фаза на Медитеранските игри, кои ќе се одржат во Тарагона, Шпанија […]
27/04/2018

Стоилов: Да ја оствариме нашата цел, Ф4 во Келн!

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов му правеше друштво на Раул Гонзалес на денешната прес-конференција која ја одржа македонскиот и европски шампион во пресрет на реваншот […]