Новости

04/04/2016
makedonija_rakomet

Преглед на 18-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од последното 18-то коло од првата основна фаза од ВИП Супер лигата. Веќе на неколку кола пред крајот познати беа екипите кои […]
03/04/2016
seha-liga-logo

Титулата останува во Веспрем

Веспрем е старо-новиот шампион на СЕХА лигата. Во извонредно финале, Веспрем го совлада македонскиот првак Вардар со резултат 28-26 и ја одбрани титулата освоена минатата сезона. […]
03/04/2016
alem_toskic

Алем Тоскиќ e играч на неделата (21.03.2016 – 27.03.2016)

Ракометарот на РК Вардар, Алем Тоскиќ одигра одлична партија на натпреварот против екипата на Висла Плок, каде „црвено-црните“ со минимална победа обезбедија учество во четвртфиналната фаза […]
02/04/2016
DSC0228_resize

Металург го ,,извесла“ Вардар за првото место на табелата

Денес, со почеток во 14 часот во малата сала на спортскиот центар ,,Јане Сандански“ се одигра дерби натпреварот помеѓу двете скопски екипи ЖРК Металург и ЖРК […]
02/04/2016
zrk_vardar_jane_sandanski

Брилијантните Вардарки го демолираа Ларвик

ЖРК Вардар трета сезона по ред ќе биде дел од ракометниот Финал 4 турнир. Точно е дека следи реванш натпревар, но по победата од 34-20, Вардар […]
02/04/2016
petkovska-zrk-metalurg

Одлучувачки натпревар за ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес, екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат одлучувачки дерби натпревар на кој победникот ќе го заземе првото место на табелата. На првиот […]