Новости

05/04/2016
8975D075C0BF4F419E4686A088E82E53

Емотивно збогување на Петар Ангелов – Диви од националниот дрес

Досегашниот репрезентативец на Македонија и активен голман на РК Вардар, Петар Ангелов – Диви денес одржа прес конференција за спортската јавност на која и официјално го […]
05/04/2016
makedonija_rakomet

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 18-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
05/04/2016
zoan-kanjelas

(Видео) Добредојде Жоан Кањелас во Вардар

Како што сите добро знаеме, шпанскиот репрезентативец Жоан Кањелас неодамна потпиша три годишен договор со екипата на Вардар.Во новата сезона тој ќе биде биде четвртиот шпанец […]
05/04/2016
borko_ristovski

Ристовски од јуни ќе му се придружи на Лазаров во Барселона

Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски од јуни ќе му се придружи на Кире Лазаров во Барселона. Вчера каталонскиот дневен спортски весник „Спорт“ објави дека Борко Ристовски […]
05/04/2016
daskalovski_zlatko

(Видео) Златко Даскалоски во одлична форма оваа сезона

Македонскиот голман Златко Даскалоски, кој ги брани боите на романскиот клуб Темишвар е во одлична форма сезонава! Тој е клучниот играч на оваа екипа и даде […]
04/04/2016
igrac_na_nedelata10

Играч на неделата (28.03.2016 – 03.04.2016)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]