Новости

25/10/2016

Червар го скрати списокот на 21 ракометар

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави скратениот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Првиот […]
21/10/2016

Червар го објави поширокиот список за квалификациите на ЕП 2018 во Хрватска

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Список […]
18/10/2016

Металург поразен се враќа од Словенија

Ракометарите на Металург загубија од екипата на Горење со 23:18, во рамките од 7-то коло во СЕХА лигата. „Плаво-белите“ го доживеја 5-тиот пораз оваа сезона, по […]
17/10/2016

Видео: Дарко Арсиќ со двете најдобри одбрани на колото

Херојот на Металург, Дарко Арсиќ по феноменалнаата партија во саботата против Ла Риоха, сосема заслужено се најде во Топ 5 одбрани во Лигата на Шампионите. Дарко […]
16/10/2016

Со победа над Пик Сегед, Вардар ја продолжи својата победничка серија

Ракометарите на Вардар ја продолжија својата победничка серија во Лигата на шампионите, победувајќи го унгарскиот вицешампион, Пик Сегед со 30:27. Екипата на Пик Сегед покажа навистина […]
16/10/2016

ЖРК Вардар се раздели со Индира Кастратовиќ

По лошиот настап на ЖРК Вардар во првото коло од Лигата на шампионите, челниците на македонскиот ракометен шампион одлучија да ја прекинат соработката со тренерот Индира […]