Новости

19/04/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор стартуваа со победи

Изминатиот викенд започна втората фаза – плејофот и во женската СКОПСКО Супер лига. Во оваа завршна фаза ќе се натпреваруваат 5 екипи: ЖРК Металург, ЖРК Вардар, […]
19/04/2016

Вардар очекувано подобар од Работнички

Денес, со натпреварот помеѓу екипите на РК Работнички и РК Вардар започна второто коло од завршната фаза од натпреварувањето за шампионската титула. Ракометарите на Вардар дојдоа […]
16/04/2016

ЖРК Куманово ја пречекува екипата на ЖРК Металург

Денес стартува и втората фаза од натпреварувањето во женската Супер лига, во која на самиот почеток ќе се сретнат екипите на ЖРК Куманово и ЖРК Металург. […]
16/04/2016

Павловиќ: Ќе одиграме еден добар натпревар

Во првото коло од овогодинешното разигрување за шампионската титула на Македонија ќе се сретнат екипите на РК Охрид и РК Вардар. Ракометарите на Охрид на домашен […]
16/04/2016

Денес започува разигрувањето за шампионската титула

Денес започнува втората фаза од натпреварувањето во ВИП Супер машката лига во која 6 екипи ќе се борат за шампионската титула. Првите 4 најдобро пласирани екипи […]
15/04/2016

ЖРК Вардар преку ЦСМ Букурешт до финале!

Тоа што сите го посакуваа, тоа и се оствари! Ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против романскиот тим ЦСМ Букурешт во полуфиналето од Фајнл-фор турнирот во […]