Новости

04/05/2016
pehari_mkd_prvenstvo

Познати полуфиналните двојки од Купот во машка и женска конкуренција

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Полуфинални натпревари, мажи (13-ти и 14-ти Мај) […]
04/05/2016
goce_georgievski_fra

Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз во минатиот месец. Георгиевски одигра одлични партии во месец април, со што заслужено беше […]
02/05/2016
nikola-mitrevski-benfika

Митревски со Бенфика се пласира во финалето на Челинџ купот

Македонскиот репрезентативец, Никола Mитревски ќе игра во финалето на Челинџ купот. Митревски со својот клуб Бенфика, пласманот во завршницата го обезбеди со двете победи во полуфиналето […]
02/05/2016
dushebaev_vardar

Душебаев и Шишкарев во Топ 5 погодоци

Повторно, како и претходната недела, двајца ракометари на РК Вардар се најдоа во Топ 5 погодоци во Лигата на шампионите. Во последниот натпревар годинава, Шишкарев и […]
01/05/2016
stoilov-raul-press-vardar

Гонзалес и Стоилов едногласни: 1/4 финалето го загубивме во Скопје

Вчера ракометарите на Вардар и покрај тоа што одиграа квалитетен и храбар натпревар, не успеаја да се пласираат на Ф4 во Келн. Вардарци одиграа нерешено 30:30 […]
30/04/2016
luka-cinric-rk-vardar

Вардар не успеа да дојде до Фајнал 4

И трета сезона по ред – толку блиску, а толку далеку. Вардар одигра на ниво во Унгарија. Целосно рамноправно, а во голем дел од мечот и […]