Новости

12/01/2017

Миркуловски: За мене ова е една навистина слатка победа!

Македонската репрезентација со победа над Тунис (34:30) го започна Светското првенство во Франција. Во еден крајно неизвесен натпревар, со пресврт нашите репрезентативци дојдоа до двата посакувани […]
12/01/2017

(Видео) „Бомбата“ на Кире Лазаров!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Тунис. Ладнокрвно погодуваше кога беше најпотребно, вистински лидер и мотиватор на македонските репрезентативци! Натпреварот […]
12/01/2017

Стојанче Стоилов: Одигравме со срце!

Македонија ја совлада репрезентацијата на Тунис со 34:30, во натпревар во кој нашите ракометари одиграа одлично и со пресврт се вратија. Покрај капитенот Лазаров, одлична игра […]
12/01/2017

Македонија со пресврт го победи Тунис!

Македонската репрезентација со победа против Тунис 34:30, го отвори СП во Франција! Во еден максимално неизвесен и тврд натпревар, македонските репрезентативци одиграа одличен натпревар и заслужено […]
12/01/2017

Македонија очекува победа против Тунис

Македонските ракометни симпатизери во голем процент очекуваат триумф на премиерниот меч на Македонија на СП во Франција, против Тунис. На прашањето Која е вашата прогноза за […]
12/01/2017

Македонските фанови се оптимисти

Анкетата на МакРакомет покажа дека македонските фанови се оптимисти во пресрет на почетокот на настапите на СП во Франција. Дури 1336 фанови одговорија на прашањето: Која е […]