Новости

16/05/2016

ЖРК Металург убедливо против ЖРК Пелистер

Ракометарките на ЖРК Металург денес на домашен терен забележаа нова победа, овој пат убедлива против екипата на ЖРК Пелистер 37:15 (18:10) Почетно водство имаше домашната екипа, која […]
16/05/2016

Немања Прибак е во одлична форма

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак викендов одигра одличен натпревар во составот на турскиот Бешикташ. Во рамките од првиот натпревар од полуфиналната серија во плејофот во турското првенстви, […]
15/05/2016

ЖРК Вардар ги посрамоти ЖРК Металург

Ракометарките на ЖРК Вардар многу лесно го освои Купот на Македонија, најавувајќи уште една двојна круна, како и во претходните две сезони. Во денешното финале во […]
14/05/2016

РК Вардар го освои Купот на Македонија

Како и минатата, така и оваа година екипата на Вардар го освои Купот на Македонија, со победа во завршниот меч против екипата на Металург 31:24 (16:12). […]
13/05/2016

РК Охрид пружи силен отпор, но на крајот Вардар се радуваше

Екипата на Вардар е вториот финалист во Купот на Македонија, откако вечерва ја совлада одличната екипа на Охрид 29:21 (14:12). Екипата на Охрид одигра одличен натпревар […]
13/05/2016

РК Металург обезбеди финале во Купот на Македонија

Екипата на Металург е првиот финалист во Купот на Македонија. Ракометарите на Червар потешко од очекуваното успеаа да слават минимална победа  30:28 (16.:13) и со тоа […]