Новости

15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 5: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од сите групи. Македонија денес ќе одмара, па за нас најинтересен е мечот од нашата група, во кој […]
15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 4: Резултати

Четвртиот натпреварувачки ден на СП во Франција, помина без поголеми изненадувања. Покрај за нас најважниот резултат, триумфот над Ангола, вреди да се издвојат и победите на […]
14/01/2017

Македонија против Ангола оди на втора победа

По убавата победа над Тунис, Македонија денес го игра единствениот натпревар на ова СП на кој влегува како фаворит. Противник е екипата на Ангола. Ангола навистина […]
14/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Ангола?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Ангола, го продолжува својот настап на СП во Франција. Натпреварот започнува од 20:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која […]
14/01/2017

Червар предупредува пред Ангола

Успешниот старт на Македонија на СП во Франција денес треба да биде потврден во мечот со аутсајдерот во групата Б, Ангола. Сепак, искусниот Червар предупредува дека […]
14/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 4: Распоред на натпревари

Четвртиот натпреварувачки ден на СП во Франција, покрај вториот меч на македонската репрезентација, носи и неколку интересни дуели на кои се очекува голема борба и неизвесност. […]