Новости

18/05/2016

Червар: Верувам дека со помош на играчите ќе одговориме на предизвикот

На денешната прес конференција на РФМ, беше преставен официјално Лино Червар како нов селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Червар изјави дека е свесен дека ја […]
18/05/2016

Живко Мукаетов: Червар е олимписки и светски првак!

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов го потврди новиот селектор на нашата машка сениорска репрезентација, Лино Червар. Се потпиша четиригодишен договор, во кој Червар ќе има […]
18/05/2016

Ново дерби: ЖРК Вардар Јуниор против ЖРК Металург

На програмата денес е натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор, натпревар кој го добива епитетот на дерби натпревар кој е од големо […]
18/05/2016

Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со ЧСМ Букурешт

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со екипата на ЧСМ Букурешт, клуб во кој настапува Наумче Мојсоски, а од клупата е предводен од Звонко Шундовски. […]
17/05/2016

Илија Темелковски ќе му биде асистент на Червар

Откако денес беше соопштено дека на клупата на македонската машка репрезентација ќе дојде Лино Червар, хрватот не чекаше многу, па веднаш го именуваше Илија Темелковски како […]
17/05/2016

Пепи Манасков е новиот селектор на кадетската репрезентација

Да денешниот состанок на РФМ, покрај изборот на Лино Червар за нов селектор на сениорската репрезентација, се одбра и нов селектор на кадетската репрезентација. Го именуваа […]