Новости

23/06/2016
makedonska_reprezentacija

Македонија ги доби противниците за СП во Франција

На денешната ждрепка во Париз, македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за СП во Франција кој се игра следната година, од 11-ти до 29-ти јануари. Избраниците […]
22/06/2016
pribak-besikas

Немања Прибак останува во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра феноменална сезона во дресот на Бешикташ. По што една од причините беше продолжување на неговиот договор за нови две години, со […]
19/06/2016
lino-cervar

Червар, сега ти си на потег!

Со баражот Македонија – Чешка, и дефинитивно дојде крајот на една одлична генерација на македонскиот ракомет. Точно, во репрезентацијата и понатаму, барем во најблиската иднина, ќе […]
15/06/2016
makedonija_boris

Македонија се пласира на СП во Франција!

Македонската репрезентација се пласира на СП 2017 во Франција, откако вечерва ја совлада репрезентацијата на Чешка со 34:27. Седум гола разлика, доволни да се избришат оние […]
15/06/2016
filip-mirkulovski-makedonija-naumce-mojsovski

Миркуловски и Мојсовски ќе се збогуваат од македонската репрезентација

Едни од најдобрите македонски ракометари на сите времиња и легендите на РК Металург, Филип Миркуловски и Наумче Мојсовски на денешниот натпревар против Чешка, во рамките од […]
11/06/2016
reprezentacija

Незгоден пораз од Чешка

Тежок и непријатен пораз доживеа машката ракометна репрезентација на македонија во првиот меч од бараж дуелот за пласман на СП во Франција. Домаќинот Чешка оствари убедлива […]