Новости

26/05/2018

Монпелје го елиминира Вардар во полуфиналето на ЛШ

Во натпревар со драматичен крај Вардар загуби од Монпелје со 28:27 и не успеа да го одбрани трофејот од Лигата на шампионите, Европа ќе добие нов […]
26/05/2018

Кире Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Ф4!

Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се впиша во историјата во уште една престижна категорија. Тој е најдобриот стрелец на фајналфор-турнирите во ЛШ, откако постои овој систем […]
25/05/2018

Раул Гонзалес: Монпелје е опасен противник!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес беше скромен во својата изјава, свесен дека него и неговите избраници ги очекува пеколен викенд, шпанецот потенцираше дека освен за Монпелје […]
25/05/2018

Чупиќ: Дојдовме во Келн за пак да бидеме шампиони!

Ракометарите на Вардар попладнево од 18:00 часот ќе го играат вториот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот во Келн, против екипата на Монпелје. Искусниот хрватски репрезентативец, Иван […]
25/05/2018

Циндриќ: Монпелје покажа дека е одличен тим!

Во пресрет на денешниот полуфинален натпревар ракометарот на РК Вардар, Лука Циндриќ е максимално фокусиран на одбрана на титулата, тимот е подготвен физички и психолошки да […]
25/05/2018

Стоилов: Лани беше поинаку, сега ја имаме шампионската тежина!

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов изјави дека екипата е максимално подготвена за денешниот голем предизвик во Келн и дека резултатите ќе зависат само од вардаровите ракометари […]