Новости

21/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Норвешка?

Денеска нашата репрезентација ќе игра против репрезентацијата на Норвешка, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар на СП во Франција. Натпреварот започнува од 16:00 часот, со […]
21/01/2017

Македонија против Норвешка за историја!

По успешно завршената мисија во групната фаза, денеска македонската репрезентација ги започнува нокаут натпреварите на СП во Франција. Денес од 16:00 часот Македонија ќе игра против […]
20/01/2017

Дејан Манасков предвреме го заврши СП во Франција!

Лоши вести стигнуваат од Франција, македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков пред време го заврши настапот на СП во Франција. Иако се чинеше дека повредата на Манасков не […]
20/01/2017

(Видео) Тајмаут за кој ќе се зборува уште многу!

Македонската репрезентација во последниот натпревар од групната фаза одигра нерешено против репрезентацијата на Исланд со 27:27. Откако во последниот напад на исланѓаните, Колев го одбрани упатениот […]
20/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 10: Резултати

Денеска со последните натпревари од 5-то последно коло во групите Ц и Д, заврши групната фаза на СП во Франција. Веќе од утре започнуваат 1/8 финалните […]
20/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 10: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од групите Ц и Д, во рамките 5-тото последно коло од групната фаза. Македонија денес ќе има шанса […]