Новости

17/07/2016
stefan_drogriski1

Најавите се реализираа – Дрогришки го засили Металург

Најавите на Лино Червар и раководството на Металург дека годинава тимот, како никогаш досега речиси целосно ќе се потпре на македонски ракометари, продолжуваат да се остваруваат. […]
02/07/2016
timeоut-zrk-vardar

ЖРК Вардар доби лесна група во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар добија најлесна група на хартија, каде во новата сезона во Лигата на шампионите ќе игра против рускиот шампион Астраханочка, унгарскиот вицешампион ФТЦ […]
02/07/2016
vardar_15

РК Вардар во група со шампионот Киелце

Во новата сезона од Лигата на шампионите, Вардар ќе игра во групата Б во која ќе има четири исти противници од лани – актуелниот европски првак […]
02/07/2016
metalurg_timeout

Металург во тешка група!

Металург немаше многу среќа и се падна во групата Ц, која е исклучително тешка и непредвидлива. Во нашата група се екипи кои имаат голема традиција на […]
29/06/2016
elena_livrinik2

Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург

Македонската репрезентативка, Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург и во иднина ќе ги брани боите на романската екипа Данубиус Галаци, со кој потпиша едногодишен договор со […]
29/06/2016
pozadina

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт Android телефон

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa Android aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. iOS апликацијата може да ја симнете […]