Новости

08/02/2017

Мукаетов останува на чело на РФМ и наредните четири години

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ, откако на синоќешното Изборно Собрание ја доби поддршката од членовите на Собранието. Од можни 40 делегати, вкупно 37 беа […]
06/02/2017

Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска

Ракометарките на Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска, каде загубија од екипата на Х65 Хорс со 26:13, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар […]
06/02/2017

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно одигра одличен натпревар против францускиот шампион Мец во саботната пресметка, во која ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар […]
06/02/2017

Вардар го обезбеди првото место во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар со синоќешната победа на гости против Горење со 29:31, го обезбедија првото место на табелата во регионалната СЕХА лига. Гостување на кое Вардар […]
05/02/2017

Вардар СЦЈС против Х65 Хорс во Челинџ купот

Ракометарките на Вардар СЦЈС денеска од 15:00 часот и гостуваат на шведската екипа, Х65 Хорс во рамките од првиот 1/8 финален натпревар во Челинџ купот. Во […]
05/02/2017

(Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!

Една недела по завршувањето на Светското првенство во Франција, ИХФ ги избра 10-те најубави погодоци на мундијалот. Двојниот цепелин на Кире Лазаров и Дејан Манасков против […]