Новости

12/02/2017

ЖРК Вардар оди на триумф во Германија

Екипата на ЖРК Вардар денес го игра натпреварот од 7-то коло во Лигата на шампиони. Противник е германскиот првак, Турингер. Турингер во моментов е на 5-то […]
11/02/2017

Триумф на Вардар за прво место во групата Б во ЛШ

Со лесен триумф, екипата на Вардар ги продолжи настапите во групата Б од Лигата на Шампиони. Конечни 25-20 во меч во кој победата на Вардар во ниту […]
11/02/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со ППД Загреб

Познати се составите на Вардар и ППД Загреб за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]
11/02/2017

Вардар со победа над ППД Загреб, до првото место во групата!

Денес ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион, ППД Загреб во рамките од 10-то коло од Лигата на шампионите. Благодарение на победите на Рајн Некар и […]
11/02/2017

Драгана Цвијиќ е нов член на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар преку својата официјална веб страна соопшти дека Драгана Цвијиќ ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, а договорот ќе стартува по крајот на актуелната натпреварувачка сезона. […]
08/02/2017

Металург го победи хрватскиот шампион ППД Загреб

По лошото гостување во Унгарија и високот пораз од Веспрем, вечерва македонскиот вицепрвак Металург го одигра првиот натпревар на домашен терен во рамките од СЕХА лигата […]