Новости

18/02/2017

Голем триумф на Вардар во Унгарија

Вардар сигурно чекори кон првото место во својата група во Лигата на шампиони. Во тежок и до крај неизвесен дуел, Вардар денес успеа да го совлада […]
13/02/2017

(Видео) Алекс Душебаев во тимот на колото во ЛШ

Вардар во саботата се врати на првото место во својата група од Лигата на шампионите, откако убедливо славеше против хрватскиот шампион ППД Загреб со резултат 25:20. […]
13/02/2017

(Видео) Штербик во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ

Вардар го победи ППД Загреб со 25-20 во рамките од 10то коло од групната фаза во Лигата на шампионите, прв по зимската пауза во ЛШ. Со […]
13/02/2017

(Видео) Циндриќ во Топ 5 погодоци на колото во ЛШ

Вардар одигра одлична партија викендов против хрватскиот шампион ППД Загреб, каде во СЦ „Јане Сандански“ го совлада со резултат 25:20. Значајна игра придонесе Лука Цинриќ, кој […]
13/02/2017

Пенезиќ по трет пат се најде меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

Ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ со постигнати 10 погодоци (од кои 8 во првото полувреме) против Турингер, заслужено е избрана како една од трите ѕвезди […]
13/02/2017

(Видео) Алтхаус го има најдобриот погодок на колото во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар издвојуваа уште една победа и во третото коло од главната фаза во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето против Турингер со […]