Новости

22/09/2016

Червар: Цврстата одбрана ќе треба да биде наше главно оружје

На денешната прес-конференција на РК Металург, во пресрет на саботниот натпревар против екипата на Елверум, во рамките на првото коло во Лигата на шампионите, Лино Червар […]
21/09/2016

Прибак одличен на првиот натпревар во ЛШ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак беше одличен на денешниот натпревар против Брага, во кој со својот Бешикташ славеше со 33:31 во новата сезона од Лигата на шампионите. […]
21/09/2016

Вардар убедливо против Татран Прешов

Ракометарите на Вардар очекувано на вчерашниот натпревар против Татран Прешив убедливо славеа со 38:21, во рамките на СЕХА лигата. Победа со која се зацврстија на врвот […]
19/09/2016

Преглед на првото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од првото коло од ВИП машката Супер лига, кои уште од самиот почеток ни најавија дека ќе гледаме една одлична и крајно […]
19/09/2016

Победа за самодоверба пред Лигата на шампионите

Ракометарите на Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа, против Татран Прешов. После прикажаната добра игра на последните три натпревари, конечно […]
18/09/2016

Металург на мегдан со Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ ќе го одиграат четвртиот натпревар во СЕХА лигата против словачкиот првак Татран Прешов, кој сезонава […]