Новости

26/02/2017

ЖРК Вардар ја пречекува екипата на Будуќност

Денеска ракометарките на ЖРК Вардар ја пречекуваат екипата на Будуќност во рамките од 4-то коло од главната фаза во Лигата на шампионите. Поранешниот европски првак дојде […]
25/02/2017

Вардар сигурен против Целје за враќање на првото место!

Ракометарите на Вардар одиграа сигурно против словенечкиот шампион Целје, каде ја забележа 9-та победа во рамките од Лигата на шампионите. Победа со која се врати на […]
25/02/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Целје

Познати се составите на Вардар и Целје за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]
25/02/2017

Вардар против Целје за враќање на првото место!

Ракометарите на Вардар на три кола до крајот на групната фаза во Лигата на шампионите се наоѓаат на второто место на табелата, откако во средата Рајн […]
21/02/2017

Металург со победа над Горење ја заврши домашната СЕХА-сезона!

Ракометарите на Металург со победа ги завршија настапите на домашен терен во регионалната СЕХА лига, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја совладаа екипата на Горење […]
21/02/2017

Металург го пречекува незгодниот тим на Горење

Ракометарите на Металург попладнево од 17:45 часот во СЦ „Борис Трајковски“ против екипата на Горење, ќе го одиграат последниот натпревар на домашен терен во регионалната СЕХА […]