Новости

24/01/2018

Велковски: Загубивме здив кога беше најважно!

Македонија и покрај се, мора да се признае дека одигра одличен натпревар против селекцијата на Чешка, иако несреќно и наивно на крајот го загуби. Младиот Мартин […]
24/01/2018

Манасков: Вината е кај нас, промашивме многу!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков ја имаше несреќата да излезе како трагичар од натпреварот на кој Македонија од речиси добиена ситуација во последната секунда доби шанса да […]
24/01/2018

Филип Миркуловски: Ни недостасува карактер!

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски беше еден од главните ракометари на вчерашниот натпревар против Чешка, кој за жал го загубивме со 25:24. Миркуловски видно разочаран по натпреварот, […]
24/01/2018

Раул промени: Гоце Ојлески ќе го замени Кире Лазаров

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров нема да биде во составот за денешниот натпревар против репрезентацијата на Данска, последен од главната фаза на ЕП во Хрватска. […]
23/01/2018

Шансата за добар пласман заврши, Македонија загуби од Чешка!

Во еден егал натпревар нашата репрезентација загуби минимално од репрезентацијата на Чешка со резултат 24:25. Пораз со кој нашата репрезентација ги загуби шансите за добар пласман […]
23/01/2018

По победа над Чешка

Непријатниот пораз од Шпанија е веќе зад македонските репрезентативци. Одморени по еден ден пауза, нашите репрезентативци денес одат по победа над Чешка и висок пласман во […]