Новости

11/02/2017

Вардар со победа над ППД Загреб, до првото место во групата!

Денес ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион, ППД Загреб во рамките од 10-то коло од Лигата на шампионите. Благодарение на победите на Рајн Некар и […]
11/02/2017

Драгана Цвијиќ е нов член на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар преку својата официјална веб страна соопшти дека Драгана Цвијиќ ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, а договорот ќе стартува по крајот на актуелната натпреварувачка сезона. […]
08/02/2017

Металург го победи хрватскиот шампион ППД Загреб

По лошото гостување во Унгарија и високот пораз од Веспрем, вечерва македонскиот вицепрвак Металург го одигра првиот натпревар на домашен терен во рамките од СЕХА лигата […]
08/02/2017

Мукаетов останува на чело на РФМ и наредните четири години

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ, откако на синоќешното Изборно Собрание ја доби поддршката од членовите на Собранието. Од можни 40 делегати, вкупно 37 беа […]
06/02/2017

Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска

Ракометарките на Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска, каде загубија од екипата на Х65 Хорс со 26:13, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар […]
06/02/2017

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно одигра одличен натпревар против францускиот шампион Мец во саботната пресметка, во која ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар […]