Новости

18/10/2016

Металург поразен се враќа од Словенија

Ракометарите на Металург загубија од екипата на Горење со 23:18, во рамките од 7-то коло во СЕХА лигата. „Плаво-белите“ го доживеја 5-тиот пораз оваа сезона, по […]
17/10/2016

Видео: Дарко Арсиќ со двете најдобри одбрани на колото

Херојот на Металург, Дарко Арсиќ по феноменалнаата партија во саботата против Ла Риоха, сосема заслужено се најде во Топ 5 одбрани во Лигата на Шампионите. Дарко […]
16/10/2016

Со победа над Пик Сегед, Вардар ја продолжи својата победничка серија

Ракометарите на Вардар ја продолжија својата победничка серија во Лигата на шампионите, победувајќи го унгарскиот вицешампион, Пик Сегед со 30:27. Екипата на Пик Сегед покажа навистина […]
16/10/2016

ЖРК Вардар се раздели со Индира Кастратовиќ

По лошиот настап на ЖРК Вардар во првото коло од Лигата на шампионите, челниците на македонскиот ракометен шампион одлучија да ја прекинат соработката со тренерот Индира […]
16/10/2016

Вардар на вистински тест против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар денеска од 17:30 часот ќе играат против унгарскиот вицепрвак, Пик Сегед во рамките од 4-то коло од Лигата на шампионите. Натпревар за кој […]
16/10/2016

Прибак повторно предводник на Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува да прикажува одлични партии во дресот на Бешикташ. Овојпат беше еден од најзаслужните за минималната победа над Мотор Запорожје (23:22), со […]