Новости

10/11/2016
metalurg_timeout

Познат составот на Металург за дуелот со Монпелје

Во пресрет на денешниот натпревар на Металург од 6-то коло во ЛШ, против екипата на Монпелје, познат е составот на нашиот вицешампион. Составите на двете екипи […]
10/11/2016
taleski-metalurg-tatran

Металург пред тежок испит со Монпелје

Македонскиот вицепрвак Металург вечерва ја пречекува француската екипа Монпелје, во натпревар од 6-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Металург ќе бидат пред тежок испит, […]
03/11/2016
taleski 2

Филип Талески во Топ 5 млади ракометари во ЛШ 2016/17

Денеска ЕХФ му додели уште едно признание на капитенот на Металург, Филип Талески со кое го смести меѓу 5-те млади ракометари во Лигата на шампионите, рангирајќи […]
02/11/2016
makedonija-cervar

Македонија против Украина ги започнува квалификациите за ЕП Хрватска 2018

Македонската ракометна репрезентација вечерва против репрезентацијата на Украина, ги започнува квалификациите за Европското првенство во Хрватска 2018 година. Циклус на квалификации во кој Македонија ќе биде […]
25/10/2016
lino-cervar

Червар го скрати списокот на 21 ракометар

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави скратениот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Првиот […]
21/10/2016
lino-cervar

Червар го објави поширокиот список за квалификациите на ЕП 2018 во Хрватска

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка за квалификациите на ЕП Хрватска 2018. Список […]