Новости

19/11/2016
pelister_tajmaut

РК Пелистер против Вогошча во Челинџ купот

Денес екипата на РК Пелистер ќе ја започне европската сезона, против босанската екипа Вогошча во рамките од 3-то коло во Челинџ купот. Во градот каде оваа […]
17/11/2016
karacik-vardar-kielce

Вардар ги скроти „лавовите“ среде Франкфурт

Ракометарите на Вардар вечерва ги скротија „лавовите“ среде Франкфурт, во рамките од 7-то коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ја забежаа 6-та победа (27:33) во ЛШ […]
15/11/2016
makedonska_reprezentacija

Одредени термините за СП: Почнуваме со Тунис, завршуваме со Исланд

Денеска ИХФ ги одреди термините за Светското првенство во ракомет, кое ќе започне од 12 Јануари 2017 година, во Франција. Нашата репрезентација е во групата Б, […]
14/11/2016
amandin_lejno

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото

Ракометарките на ЖРК Вардар на гостувањето кај Ференцварош славеа убедливо со 24:37 и се зацврстија на врвот во групата Б од Лигата на шампионите. Вардарки прикажаа […]
14/11/2016
karacik-vardar-kielce

Штербик и Карачиќ во идеалниот тим на колото во ЛШ

По големата победа на Вардар над Киелце и одличната прикажана игра на „црвено-црните“, двајца ракометари добија место во идеалниот тим на 6-то коло од Лигата на […]
14/11/2016
sternik_vardar

(Видео) Штербик ја има најдобрата одбрана на колото

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик одигра феноменална партија против европскиот шампион Киелце. Кога беше најпотребно тој ги откажуваше ракометарите на Киелце, со што беше еден […]