Новости

03/06/2017

(Видео) Бомбата на Цинриќ, која ќе биде запамeтена засекогаш!

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ со својот погодок во последните секунди од натпреварот, донесе голема радост кај сите љубители на македонскиот ракомет. Гол за голема победа над […]
03/06/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Барселона

Познати се составите на Вардар и Барселона за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 18:00 часот. Вардар: Арпад Штербик, Страхиња Милоќ, Стојанче Стоилов, Рожерио […]
03/06/2017

Фановите едногласни, Вардар ќе биде шампион!

Во нашата спроведена анкета „Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?“, резултатите од гласањето беа скоро едногласни, дури 81% гласаа дека Вардар ќе […]
02/06/2017

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

На ден пред големиот празник за сите љубители на ракометот, Ф4 турнирот во Келн објавуваме анкета во која ве прашуваме, кој според вас ќе биде новиот […]
02/06/2017

ЕХФ го објави идеалниот тим, Гонзалес e најдобар тренер!

Денеска ЕХФ го објави идеалниот тим на Лигата на шампионите за сезоната 2016/17, на точно 24 часа пред почетокот на Ф4 турнирот во Келн. Раул Гонзалес […]
21/05/2017

(Видео) Филип Талески постигна 3 погоци во дресот на Рајн Некар Левен!

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески ја искористи шансата што ја доби од тренерот Јакобсен против екипата на Балиген во рамките од Бундес лигата, за да постигне три […]