Новости

09/06/2017

(Видео) Вардар – Бесмртници!

Ви преставуваме уште едно моќно видео од IP14, овојпат за Европскиот првак ВАРДАР! МакРакомет уште еднаш се заблагодарува на IP14 за ова прекрасно видео, уживајте!
07/06/2017

(Видео) Патот на Вардар до шампионската титула!

Одличниот Мартин Пресилски повторно не израдува со едно убаво видео, овојпат за тазе печените Европски шампиони, РК ВАРДАР ! ! ! На одличен начин го прикажува […]
06/06/2017

Раул Гонзалес со убав гест ги поздрави сите присутни на плоштадот „Македонија“

На денешниот пречек на ракометарите на Вардар на плоштадот „Македонија“, свој говор имаше човекот кој може слободно да кажеме дека е најзаслужниот за овој голем успех […]
05/06/2017

Детали за пречекот на ракометарите на Европскиот шампион РК Вардар!

Ракометарите на Вардар се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики” утре во 11:15 часот. Оттаму, тие ќе се упатат кон влезот на Скопје и ќе […]
04/06/2017

(Видео) Голот на Чупиќ, вреден злато!

Уживајте во победничкиот гол на Чупиќ, вреден злато!
04/06/2017

Вардар е нов Европски шампион, радувајте се!

Вардар е новиот Европски првак во лигата на шампиони! Ракометарите на Вардар одиграа уште еден феноменален натпревар, во кој го совладаа големиот ПСЖ со резултат 24:23. […]