Новости

16/01/2018

Гонзалес: Денес ќе уживаме, а утре ќе заборавиме сѐ!

Тренерот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес иако не го криеше задоволството од победата над Црна Гора, сепак беше приземјен и изјави дека сите ракометари се заслужни […]
15/01/2018

Миркуловски: Нема шанси да се штедам против Германија!

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски не го започна натпреварот, поради повредата на скочниот зглог која го мачеше овие денови. Но, по лошиот старт на натпреварот, Миркуловски беше […]
15/01/2018

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците!

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците! Кога не им идеше на Кире, Прибак и Ристовски … тука беа Кузмановски, Талески и Митревски! Кога му […]
15/01/2018

Митревски: Поразот од Германија не е вистинското лице на Црна Гора!

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски имаше одлична партија на натпреварот со Словенија, каде забележа 9 одбрани за само 30 минути игра. Одбрани кои беа клучни за […]
15/01/2018

Јоноски: Црна Гора е одлична репрезентација!

Искусниот бек на македонската репрезентација Ацо Јоноски, се обидува да ја смири еуфоријата пред денешниот натпревар со Црна Гора. Големата победа над Словенија не треба да […]
15/01/2018

Георгиевски: Најголема грешка ќе биде ако ја потцениме Црна Гора!

По големата победа над Словенија, вечерва нашите ракометари ќе играат против репрезентацијата на Црна Гора. Репрезентација за која Гоце Георгиевски смета дека не смее да се […]