Новости

02/05/2017
vardar-barselona

Вардар против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

На денешната ждрепка, ракометарите на РК Вардар ја добија Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн! Полуфиналните натпревари во ЛШ ќе се играат на 3-ти […]
27/04/2017
vardar-borozan

Познат составот на Вардар за дуелот со Фленсбург

Познати се составите на Вардар и Фленсбург за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 19:00 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, […]
27/04/2017
rk-vardar-kaneljas

Вардар пред најголемиот успех во историјата на македонскиот ракомет!

Македонскиот шампион Вардар го делат само уште 60 минути до најголемиот успех во историјата на македонскиот ракомет, пласман на Ф4 турнирот во Келн. Ракометарите предводени од […]
26/04/2017
raul-gonzales-makedonija-selector

Гонзалес го скрати списокот на 19 ракометари

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, го објави скратениот список од 19 ракометари на кои ќе смета за претстојниот квалификациски двомеч против Исланд, за пласман […]
25/04/2017
stoilov_stojance

Стоилов: Долго време го чекаме тој Ф4, редно е да се пласираме!

Ракометарите на Вардар по големата победа во Гемранија над Фленсбург, се на прагот да испишат историја и да се пласираат на Ф4 турнирот во Келн. На […]
25/04/2017
raul-press-vardar

Раул Гонзалес: Треба да се влезе во натпреварот како да е 0-0!

На денешната прес конференција во СЦ „Јане Сандански“, тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес во пресрет на реванш натпреварот со Фленсбург во Скопје, предупреди дека двата […]