Новости

11/02/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со ППД Загреб

Познати се составите на Вардар и ППД Загреб за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]
11/02/2017

Вардар со победа над ППД Загреб, до првото место во групата!

Денес ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион, ППД Загреб во рамките од 10-то коло од Лигата на шампионите. Благодарение на победите на Рајн Некар и […]
11/02/2017

Драгана Цвијиќ е нов член на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар преку својата официјална веб страна соопшти дека Драгана Цвијиќ ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, а договорот ќе стартува по крајот на актуелната натпреварувачка сезона. […]
08/02/2017

Металург го победи хрватскиот шампион ППД Загреб

По лошото гостување во Унгарија и високот пораз од Веспрем, вечерва македонскиот вицепрвак Металург го одигра првиот натпревар на домашен терен во рамките од СЕХА лигата […]
08/02/2017

Мукаетов останува на чело на РФМ и наредните четири години

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ, откако на синоќешното Изборно Собрание ја доби поддршката од членовите на Собранието. Од можни 40 делегати, вкупно 37 беа […]
06/02/2017

Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска

Ракометарките на Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска, каде загубија од екипата на Х65 Хорс со 26:13, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар […]