Новости

25/12/2017

Кире Лазаров: Македонија може да се носи со секој противник!

Македонската нација е во исчекување на уште едно Европско првенство, кое можеби е и единствен настан на кој се дава големо значење и со голем интерес […]
25/12/2017

Манасков: Најголема желба ми е да ја победиме Словенија!

На денешниот собир во хотелот „Александар Палас“, ракометарите го имаат првиот официјален собир пред почеток на Европското првенство во Хрватска. Собир на кој веќе почнаа сите […]
25/12/2017

Ристовски: Да бидеме реални, не можеме да се бориме за медал!

Македонската ракометна репрезентација денес го имаше официјалниот собир по кој почнуваат подготовките за Европското првенство во Хрватска, следниот месец. Видно расположени и полни со оптимизам, ракометарите […]
19/12/2017

Стојанче Стоилов: Нашата група на ЕП е многу тешка!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов беше еден од четирите ракометари кои присуствуваа на вчерашниот собир на репрезентацијата, каде ги започнаа подготовките за престојното Европско првенство кое што […]
15/12/2017

(Видео) Најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2017 година!

Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите 30 одбрани во 2017 година во натпреварите од Лигата на шампиони, а на врвот од листата се најде легендарниот […]
14/12/2017

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска!

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес го скрати списокот на 21 ракометар за првиот собир на репрезентација од подготовките за ЕП Хрватска 2018, […]