Новости

05/10/2014

Иднината на машката ракометна репрезентација

Знаете дека за неколку месеци се игра Светското првенство во ракомет за мажи во Катар? Знам дека знаете, јас само да ве потсетам. Меѓу другите земји, […]
05/10/2014

Лазаров ја торпедираше Висла Плок со 9 погодоци

Капитен на нашата македонска репрезентација Кирил Лазаров, со својот клуб Барселона денес стигна до втората победа во групната фаза од лигата на шампиони. На домашен терен […]
04/10/2014

Вардар ја успа руската мечка

РК Вaрдaр не мoжеше дa пoсaкa пoдoбрa премиерa вo нoвиoт спoртски хрaм Јaне Сaндaнски. Сигурни и убедливи 39-28 прoтив екипaтa нa Чехoвски Медведи зa мaксимaлни 4 […]
04/10/2014

Втор пораз за екипата на Металург во Лигата на шампионите

По поразот од ПСЖ во мечот од првото коло, македонскиот шампион забележа пораз и од екипата на Брест Мешков на гостувањето во Белорусија, овој пат со […]
04/10/2014

Се освен победа денес, претставува неуспех

Пoбедa! Тoa е единственaтa oпцијa зa Метaлург вo мечoт oд втoрoтo кoлo oд лигaтa нa шaмпиoните. Пo (не)oчекувaниoт пoрaз oд ПСЖ нa дoмaшен терен, РК Метaлург […]
04/10/2014

Македонија на прв контролен двобој со Израел

Македонската сениорска репрезентација на 22 декември ќе го има првиот контролен натпревар, за престојното светско првенство, кое ќе се одржи во Катар од 15 јануари до […]