Новости

04/01/2018

Македонија убедливо ја совлада Саудиска Арабија!

Македонската репрезентација очекувано издвојува убедлива победа 37:21 (19:11) против репрезентацијата на Саудиска Арабија. Натпревар во кој „црвено-жолтите“ целосно доминираа и заслужено триумфираа во првиот од двата […]
04/01/2018

Манасков: Со малку среќа можеме да го повториме успехот од Србија

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков во интервјуто за ЕХФ изјави дека селекторот Раул Гонзалес е одличен тренер, кој може многу да ни помогне да одиграме подобро. Како […]
04/01/2018

Гонзалес: Добро работевме, сега да видиме како ќе изгледа на терен!

Денес нашата репрезентација ќе го игра првиот контролен натпревар во Белград, против репрезентацијата на Саудиска Арабија. Селекторот, Раул Гонзалес нема големи очекувања за овие контролни натпревари, […]
03/01/2018

Генсхајмер: Огромната поддршка за Македонија, ќе ни зададе проблеми!

Крилото на германската репрезентација, Уве Генсхајмер стравува од атмосферата во загребската арена, бидејќи ќе им ја направи потешка задачата. Тој со респект гледа на нашиот национален […]
03/01/2018

Словенија го загуби главниот дефанзивец, Матеј Габер!

Репрезентацијата на Словенија се соочува со големи проблеми бидејќи на 10 дена до првиот натпревар на Европското првенство остана без главниот дефанзивец во составот, Матеј Габер. […]
03/01/2018

Прибак се повреди, но ќе биде подготвен за ЕП!

Македонскиот репрезентативец Немања Прибак попладнево беше на лекарски прегледи, откако на синоќешниот тренинг го повредил скочниот зглоб. Настапот на Европското првенство не е доведен во прашање, […]