Новости

07/11/2014

ЖРК Вардар: Со секоj уплатен тикет во BetCity кладилниците добивате две влезници за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

На официјалниот Facebook профил, клубот се огласи во врска со акцијата за билетите против мечот со Подравка во недела. Клубот објави дека со секое уплатено ливче […]
06/11/2014

Минчо Јорданов: Металург ќе продолжи да работи и да ја гради иднината на македонскиот ракомет

Минчо Јорданов, сопственикот на ракометниот клуб Металург во интервју за телевизијата Канал 5 се огласи во врска со настаната ситуација и проблемите во кои се најде […]
06/11/2014

Започна продажбата на билети за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

Сите заинтересирани кои сакаат да го проследат натпреварот од второто коло во група „Б” од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Подравка, на 9 […]
06/11/2014

Ѓоргиевска одлична во екипата на Баја Маре

Уште една одлична партија на нашата репрезентативка Елена Ѓеоргиевска, овојпат во романското првенство. Ѓоргиевска постигна четири погодоци, со што нејзината екипа Баја Маре на гости ја […]
06/11/2014

Обрван од денес во битка на два фронта

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван ќе ја продолжи својата тренерска кариера во францускиот прволигаш Шамбери, со кој потпиша две и пол годишен договор. Екипа […]
06/11/2014

Официјално соопштение од РФМ во врска со случувањата во РК Металург

Ракометната федерација на Македонија не остана нема на случувањата со Металург кои може да прераснат во закана за ракометот во нашата земја како целина. РФМ предупредува […]